×

Zawsze czysta kabina prysznicowa!

Zawsze czysta kabina prysznicowa!

Kabina prysznicowa – o interesującym wzornictwie, funkcjonalna i jednocześnie łatwa w utrzymaniu w czystości. Brzmi zbyt pięknie? Absolutnie nie! Plamy, osad z mydła czy trudny do usunięcia kamień mogą odejść w zapomnienie. Przy wyborze kabiny wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów… Ponadto, z naszego artykułu dowiesz się, jak zadbać o to, aby kabina prysznicowa zawsze była nieskazitelnie czysta.

Osoby decydujące się na kabinę prysznicową zazwyczaj wybierają ją zamiast kąpieli w wannie, preferując szybki prysznic. Zazwyczaj wynika to z codziennego pośpiechu i braku czasu na długie zanurzenie się w gorącej wodzie. W obliczu licznych obowiązków trudno jest utrzymać regularne porządki i zadbać o strefę prysznicową, chociaż zależy nam, aby zawsze prezentowała się doskonale. Na szczęście istnieje kilka sposobów na utrzymanie kabiny prysznicowej w idealnym stanie.

Osad z mydła na kabinie prysznicowej

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego na szkle kabiny pojawiają się zacieki? Otóż dzieje się to, ponieważ powierzchnia szyby nie jest całkowicie gładka. Szkło naturalnie posiada mikropory i drobne wyżłobienia, a to w nich gromadzą się zanieczyszczenia, woda oraz mydło, tworząc nieestetyczny osad wapienny. Skorodowane powierzchnie są niezwykle trudne do czyszczenia i stwarzają idealne warunki do rozwoju bakterii. Niemniej jednak istnieje sposób, aby temu zapobiec.

Kabina prysznicowa z powłoką ochronną

Przy wyborze kabiny prysznicowej istotne jest sprawdzenie, czy wybrany model posiada specjalną powłokę hydrofobową, która skutecznie zapobiega osadzaniu się brudu i wody na szybie, umożliwiając im swobodne spływanie. W przypadku kabin Radaway, zastosowana powłoka EasyClean® tworzy niewidoczną warstwę ochronną na szkle, umożliwiając swobodne spływanie kropli. Dodatkowym atutem tej powłoki jest łatwość pielęgnacji kabiny, której codzienną czystość utrzymujemy za pomocą jedynie miękkiej, wilgotnej ściereczki. W przypadku większych zabrudzeń zaleca się unikanie agresywnych środków czyszczących, które mogą uszkodzić powierzchnię szkła. W celu skutecznego oczyszczenia kabiny prysznicowej zaleca się korzystanie z delikatnego preparatu EasyClean® Glass Cleaner. Aby utrzymać skuteczność powłoki ochronnej, zaleca się również co pół roku stosowanie impregnatu EasyClean® Glass Protector.

Czysta kabina prysznicowa na 100%

Najtrudniejszym elementem do oczyszczenia są zazwyczaj zakamarki! Przed zakupem kabiny prysznicowej warto sprawdzić, czy drzwi kabiny można łatwo demontować, umożliwiając skuteczne czyszczenie nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Istotne jest także, aby elementy, takie jak zawiasy i uchwyty, były zlicowane z taflą szkła. Dzięki temu brud nie ma szansy dostania się do żadnych szczelin, co znacznie ułatwia utrzymanie prysznica w doskonałej czystości.

Ważnym elementem dopełniającym jest właściwie dobrany brodzik. Na szczególną uwagę zasługują brodziki akrylowe i wykonane z konglomeratu marmurowego, cieszące się dużą popularnością. Oba rodzaje brodzików odznaczają się odpornością na wilgoć i zapobiegają tworzeniu się pleśni, charakteryzując się również antybakteryjną powierzchnią, co zapewnia higieniczne warunki użytkowania.