×

Nowoczesne kabiny prysznicowe District Walk-In: Innowacyjne rozwiązania bezprogowe od Roca

Nowoczesne kabiny prysznicowe District Walk-In: Innowacyjne rozwiązania bezprogowe od Roca

Prysznic stanowi synonim nowoczesnego i ekologicznego podejścia do kąpieli. Cenimy jego estetyczne walory, ale także praktyczne zalety, z których warto wymienić wygodę korzystania. Ponadczasowe rozwiązania w postaci ścianek prysznicowych walk-in stanowią doskonały sposób na urządzenie praktycznej i atrakcyjnej wizualnie strefy kąpieli. Zapoznaj się z nową serią kabin prysznicowych District Walk-In.

Strefa prysznica przeszła w ostatnich latach znaczną przemianę – nie tylko pod względem wyglądu, ale także funkcjonalności. To właśnie tutaj korzystamy z najnowszych rozwiązań łazienkowych. Na przykład z ultrapłaskich, bezpiecznych (o antypoślizgowej powierzchni) brodzików, liniowych odpływów oraz efektownych deszczownic oferujących różne rodzaje strumienia wody. Sama konstrukcja kabin prysznicowych przyciąga nas różnorodnością kolorów profili, wysoką jakością powłok szkła i precyzyjnymi systemami domyku drzwi. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom, kąpiel pod prysznicem może być równie relaksująca i luksusowa jak w wannie. Wybór pomiędzy wanną a prysznicem zależy tylko od naszych preferencji, decydując, który z tych elementów zdominuje przestrzeń naszej łazienki.

Wśród nowoczesnych rozwiązań prysznicowych na szczególne wyróżnienie zasługują ścianki prysznicowe walk-in District. Dzięki nim strefa prysznica może być wydzielona jedynie pojedynczą taflą szkła, akcentując w ten sposób walor swobodnego wejścia. To rozwiązanie otwiera przestrzeń prysznica na pozostałą część łazienki, eliminując potrzebę stosowania profili czy uchwytów, co sprawia, że aranżacja staje się bardziej jednolita. Ten aspekt jest szczególnie ceniony przez projektantów wnętrz. Co więcej, kabiny walk-in można zamontować bezpośrednio na powierzchni podłogi, co czyni je niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem, dostosowanym również do potrzeb osób starszych czy z ograniczoną sprawnością ruchową.

District Walk-In – kabiny natryskowe dopasowane do Ciebie

Nowa linia District to ścianki prysznicowe walk-in, które pozwalają na stworzenie przyjemnej i bezprogowej przestrzeni do kąpieli. W ramach kolekcji dostępne są różne opcje montażowe. Znajdziemy tu:

– ściankę ze wspornikiem i delikatnym profilem dostawianą do ściany,

– ściankę montowaną równolegle do ściany z dwoma wspornikami i z wejściem z obu stron,

– rozwiązanie z dwiema ściankami ustawionymi pod kątem prostym względem siebie i stabilizowanymi wspornikiem.

Ścianki District Walk-In są dostępne w ośmiu różnych szerokościach, obejmujących zakres od 700 do 1600 mm. To umożliwia elastyczną aranżację kabin prysznicowych o zróżnicowanych wymiarach i funkcjonalnych układach. Tafle szkła można dostosowywać według indywidualnych potrzeb i warunków przestrzennych. Chromowane lub matowe czarne wykończenie profili i wsporników dodaje elegancji kabinie, harmonizując doskonale z armaturą oraz akcesoriami w tych samych kolorach. Świetnie sprawdzą się w projektach o różnych stylach aranżacyjnych.

Wyjątkowe szkło

To jednak nie koniec korzyści płynących z nowej serii District Walk-In. Ścianki dostępne w kolekcji oferowane są w dwóch różnych grubościach hartowanego szkła – 6 mm i 8 mm. Każda tafla została wzbogacona innowacyjną powłoką wykonaną za pomocą technologii magnetronowej. Polega ona na nanoszeniu warstw tlenków metali na szkło przed procesem hartowania.

Dzięki swoim unikalnym właściwościom, powłoka doskonale wypełnia i wygładza szkło, ułatwiając codzienną pielęgnację i chroniąc je przed procesem starzenia się. W trakcie upływu czasu nie traci swojej przezroczystości. Dodatkowo, powłoka skutecznie ogranicza osadzanie się kamienia i zabrudzeń. Ważne jest, że właściwości powłoki nie ulegają degradacji, co oznacza, że nie ma konieczności jej regularnego odnawiania.

Nowe kabiny prysznicowe z serii District Walk-In stanowią doskonałą propozycję do stworzenia nowoczesnej, trwałej i niezwykle funkcjonalnej przestrzeni prysznica. Bez obaw można je zestawiać z brodzikami montowanymi na równi z podłogą, takimi jak Pyros, Terran czy Cratos dostępne w ofercie Roca. Taka kombinacja pozwala na zintegrowanie prysznica z resztą łazienki, optycznie ją powiększając i tworząc wrażenie wizualnej spójności.