×

Koło

Koło

Polska marka Koło stale pokazuje, że obrane wiele lat temu cele – ciągłe doskonalenie i rozwój trendów – skrupulatnie realizuje. Początkowo solowe działania w branży w 1993 roku stały się częścią międzynarodowej grupy Sanitec, a następnie w 2015 roku częścią Grupy Geberit. Coraz większej i stabilniejszej marce cały czas towarzyszy idea zrównoważonego rozwoju, a największe inwestycje, w tym celu poczynione, to ograniczenie emisji pyłów poprzez modernizację systemu odpylania, wybudowanie oczyszczalni ścieków technologicznych, wykorzystywanie nowoczesnych urządzeń i maszyn zasilanych gazem. Na tym polu firma otrzymała wiele wyróżnień i nagród. Obecnie Kołol jest głównym producentem wyrobów sanitarnych dla potrzeb Europy Zachodniej, Środkowej. Zdobywa też coraz większy udział w rynku na Bliskim Wschodzie i nawiązuje lukratywne współprace na terenach Rosji, Ukrainy, a nawet Chin.

Koło – coś więcej niż design

Wszystkie wyroby sanitarne – wanny, misy WC, bidety, umywalni, kabiny, brodziki i armatura – produkowane są z myślą o tym, by można je podziwiać tak, jak podziwia się piękne meble w salonie czy kuchni. To już nie jest tylko praktyczne wyposażenie łazienek, ale są to prawdziwe perełki rzemieślnictwa. Wystarczy spojrzeć np. na wanny Clarissa, serię ceramiki Nova Pro Pico czy Variform. Już na pierwszy rzut oka widać dopracowany pomysł projektanta, świetną jakość surowca i staranne wykonanie.

Umywalka Koło – pierwsza rzecz, na którą zwracasz uwagę

Marka doskonale zdaje sobie sprawę, że strefa umywalki jest bardzo istotna w aranżacji łazienki. Przede wszystkim ma zasadnicze funkcje, z których korzystamy kilka razy dziennie podczas mycia dłoni, zębów, golenia się itd. Każda umywalka Koło jest nowocześnie zaprojektowana i spełnia oczekiwania wszystkich późniejszych użytkowników. Do wyboru jest wiele modeli, a wśród nich te bardziej popularne – półokrągłe, owalne, prostokątne; ale też te nietypowe, a często bardzo pożądane – narożne, asymetryczne, z niskim rantem i podblatowe. Oczywiście dostępne są także zestawy np. umywalka z szafką Koło czy umywalka z postumentem Koło.

Umywalka nablatowa Koło

Nieustannie modne są umywalki nablatowe, które potrafią wynieść projekt łazienki na zupełnie inny poziom, gdyż w nich zauważamy walory estetyczne. Misy osadzone na blacie przyciągają wzrok i od razu widać, że zostały zaprojektowane, by na nie patrzeć. Producent przygotował kilka różnych modeli, wśród których z pewnością każdy znajdzie to, czego szuka. Umywalka nablatowa Koło może mieć owalny, okrągły lub prostokątny kształt. Są modele z przelewem i bez niego; z miejscem na baterię, ale też dedykowane do połączenia z baterią sztorcową. Jeżeli chcesz wyróżnić łazienkę i zaprojektować ją w zgodzie z trendami, to z oferty Koło wybierz albo umywalki nablatowe, albo umywalki podblatowe. Pierwsze więcej pokazują, drugie – ukrywają.

Sedes Koło – wygodna miska WC

Projektując sedesy, polski producent pokazuje, jak bardzo istotny jest dla niego komfort użytkowników sprzętu sanitarnego. W ofercie znajdziemy wiele różnych modeli – miska wisząca WC na stelażu, WC stojące, czy sedes dla niepełnosprawnych. Warto wspomnieć, że Koło projektuje misy w technologii Rimfree, czyli toalety bezkołnierzowe. Stosuje także powłokę Reflex, która utrudnia osadzanie się zanieczyszczeń. Pamiętajmy, że o ile niezbędny w łazience jest sedes, Koło produkuje także pisuary i bidety stylistycznie dopasowane do misek WC.

Koło  armatura – uchwyty, przyciski i akcesoria

Marka dostarcza wszystkie kompleksowe rozwiązania w zakresie projektowania i wyposażania łazienek. Dostępny jest cały osprzęt, niezbędny do instalacji, a często dołączony jest on do kupowanej ceramiki czy sprzętu. Armatura Koło to przede wszystkim szeroka gama uchwytów, pozwalających podnieść poziom bezpieczeństwa w łazience. Dostępne są poręcze uchylne, z zestawem natryskowym, mocowane do ściany, podłogi lub obu tych miejsc. Warto też zwrócić uwagę na detale – przycisk do spłuczki Koło, siedzisko do prysznica czy uchwyty i stojaki na papier.

Zobacz wszystkie marki

Zehnder Saunier Duval Kludi Franke
Wiper Sanplast Kessel Ferro
Viessmann Roca Kermi Excellent
Viega Ravak Kaldewei Enix
Vasco Radaway Junkers Elita
Vaillant Purmo Ideal Standard Duravit
Tres Oras Huppe Deante
Termet Omnires Hansgrohe Danfoss
Terma Nicoll Grohe Cersanit
Schlosser New Trendy Geberit BISK
Schell Koło Galmet Ariston